Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

przedłużamy termin wpłat zaliczek na EuroWeek do 7 września 2022!

Osoby zainteresowane prosimy o zapoznanie się ze szczegółami poniżej.

Przypominamy również, że wpłat należy dokonywać w następujący sposób:

Prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 100zł do 7 września na konto szkoły:

93 1050 1142 1000 0090 3190 4437

W tytule przelewu proszę koniecznie wpisać:

Imię i nazwisko ucznia oraz EuroWeek

np. Jan Nowak, EuroWeek.

Rodzice Uczniów ALA,

serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w przygotowanej przez Fundację Euroweek wspólnie ze Stowarzyszeniem Euroweek Szkoła Liderów, specjalnej edycji programuEuroWeek. Zajęcia będą odbywały się w dniach 1-5 października 2022 r. w malowniczo położonej górskiej miejscowości na Ziemi Kłodzkiej (jeszcze nie znamy dokładnego miejsca pobytu).

Wkład uczestnika to 449zł (zakwaterowanie, wyżywienie 3 razy dziennie - śniadanie, obiad, kolacja) plus koszty transportu, które będą znane po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń.

Osoby chętne prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 100zł do końca czerwca na konto szkoły:

93 1050 1142 1000 0090 3190 4437

W tytule przelewu proszę koniecznie wpisać: Imię i nazwisko ucznia oraz EuroWeek

np. Jan Nowak, EuroWeek.

Euroweek to program, który został zapoczątkowany na Ziemi Kłodzkiej już w 1994 roku przez grupę studentów zainteresowanych integracją europejską, demokracją, działaniami społeczno-kulturowymi i rozwojem społeczności lokalnych. Program Euroweek jest międzynarodowym programem, który ma na celu rozwój zdolności intelektualnych, przywództwa, kreatywności, komunikacji oraz umiejętności interpersonalnych u uczestników poprzez stosowanie różnorodnych technik, podejście formalne, nieformalne i ponadkulturowe, co pomoże przygotować naszych uczestników do integracji i zrozumienia obecnego świata. Językiem do komunikacji jest głównie język angielski.

Celem programu jest:

- zapewnienie intensywnego, o wysokiej jakości szkolenia, promującego wśród naszych
   uczestników uczenie się i rozwój przez całe życie

- rozwijanie zdolności przywódczych

- budowanie pewności siebie

- promocja nauki języków obcych

- rozwijanie zdolności komunikacyjnych w języku angielskim

- integracja wielokulturowa

- budowanie przyjaźni i stałej współpracy pomiędzy uczestnikami i wolontariuszami z organizacji młodzieżowych

Po więcej informacji zapraszam do strony Fundacji Euroweek ->https://euroweek.pl/pl/

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tej interesującej propozycji!

"ALA" bierze udział w projekcie edukacyjnym "eMOCje W GŁOWIE", organizowanym przez UNICEF Polska. Celem projektu jest kształtowanie świadomości w obszarze zdrowia psychicznego młodych ludzi oraz pokazanie, jak o nie dbać i je chronić.

Okres dorastania jest niezwykle ważnym czasem w rozwoju młodego człowieka, kiedy to należy zwrócić szczególną uwagę na profilaktykę w zakresie zdrowia psychicznego. Jest to również moment stwarzający okazję do pomocy młodym ludziom w rozpoznawaniu trudnych emocji i radzeniu sobie z nimi, skutecznym rozwiązywaniu problemów, utrzymywaniu zdrowych relacji, komunikowaniu potrzeb i pragnień oraz podejmowaniu decyzji, które przyczyniają się do zachowania dobrego samopoczucia.

W ramach projektu w Naszej Szkole zostaną zorganizowane dla Uczniów zajęcia rozwijające umiejętności emocjonalno-społeczne. Serdecznie zachęcamy również wszystkich rodziców/opiekunów do obejrzenia rozmowy o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży z psychologiem dr Ewą Odachowską-Rogalską pod linkiem: https://unicef.pl/co-robimy/dla-rodzicow oraz zapoznania się z artykułami dostępnymi na stronie https://unicef.pl w sekcji "dla rodziców".

unicef

Informujemy, iż rekrutacja do ALA trwa przez cały rok, również w wakacje! Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 668 184 450.

Wszystkie niezbędne informacje znajdują się w zakładce REKRUTACJA.

Nie czekaj, zadzwoń już dziś!

Szanowni Rodzice,

zachęcamy do zapoznania się z materiałem jak chronić dziecko przed zagrożeniami płynącymi z Internetu.

Poradnik dostępny TUTAJ

Dyrekcja ALA

Wszystkie informacje oraz niezbędne dokumenty dotyczące matury w 2022 r. znajdują się w zakladce DLA UCZNIA.

Dyrekcja ALA