W piątek, 24 czerwca zakończyliśmy Rok Szkolny 2021/22! Jak zawsze było miło, sentymentalnie ale i radośnie! Cieszymy się, że mogliśmy pożegnać się osobiście, w szkole. Jesteśmy także ogromnie wdzięczni, że prawie cały rok szkolny mogliśmy się spotykać w szkole i uczyć stacjonarnie. To był bardzo dobry rok! Oby kolejny był jeszcze lepszy! Do zobaczenia we wrześniu!

 

Poniżej fotorelacja z Zakończenia Roku:

 

zak 22

 

 

 


 

 

W dniu 3 czerwca odbył się koncert, zorganizowany we współpracy z Miejskim Domem Kultury, który udostępnił nam wspaniałą salę aby nasi Uczniowie i Absolwenci mogli zaprezentować swoje wokalne zdolności. Podczas koncertu usłyszeliśmy wiele pięknych piosenek, od klasyki przez piosenki kabaretowe aż do piosenek współczesnych. Było pięknie! Relacja z koncertu dostępna jest na naszym Facebooku! 

Poniżej fotorelecja z tego wydarzenia: 

 

obraz 2022-06-08 111526022

 

 


 

 

Prezentacje artystyczne wróciły do ALA! Po długiej przerwie spowodowanej pandemią w końcu mogliśmy zobaczyć występ naszej wspaniałej grupy teatralnej, którą przygotowuje niezastąpiony pan Antoni Rot! Dziękujemy za to wspaniałe przeżycie!

 

1653989770377

 

 

 

1653989770329

 

 

1653989770471

 

 

1653989770424

 

 

1653989770447

 

 

 

1653989770400

 

 

 


 

 

 

 

 

W dniach 24-27.05.2022 mogliśmy pokazać prace Naszych Uczniów i Absolwentów w Galerii Jurajskiej!

 

 

1653989660595 1

 

 

 

 

1653989660550

 

 

1653989660573 1

 

 

 


 

 

W piątek pożegnaliśmy Naszych tegorocznych Maturzystów. Było wzruszająco, sentymentalnie ale i radośnie! Dziekujemy, że byliście z Nami! 

Naszym Absolwentom życzymy samych dobrych chwil na nowej drodze, cały świat jest Wasz!

 

1651869743092

 

 


 

 

Nasza tegoroczna absolwentka Oliwia Kołacz uczęszczająca na zajęcia grafiki komputerowej wykonała wspaniały projekt kalendarza jako podsumowanie i zwieńczenie swojej pracy na zajęciach. Projekt powstał pod kierunkiem pani Agnieszki Malec-Musialskiej:

 

obraz 2022-05-06 225148380

 

 

 

 


 

 

W dniu 28 marca odbył się w Naszej Szkole wernisaż fotograficzno-literacki autorstwa Kuby Maślikowskiego pod tytułem EMOCJE. Cieszymy się, że Nasi uczniowie realizują takie ciekawe projekty i zapraszają gości aby mogli zobaczyć efekty ich pracy! 

 

Poniżej mini fotorelacja z tego cudownego wydarzenia!

 

kuba wernisaz

 

 

 

 


 

 

Przedstawiamy prezentację powstałą na tutorialu z nauk społecznych pod kierunkiem pani Justyny Migoń-Sasuły: 

 

  • Prezentacja Malwiny Stefańskiej: "Mowa nienawiści i fake newsy"

 

Bez tytułu

 

 

 


 

 

Poniżej przedstawiamy prezentację powstałą na tutorialu z nauk przyrodniczych pod kierunkiem pani Marty Kołodziejskiej:

 

  • Prezentacja Martyny Rakus - "Jak być zdrowym człowiekiem? Zasady zdrowego stylu życia"

 

 

 przyrodnicze

 

 

 


 

 

Przedstawiamy prace naszych uczniów stworzone za zajęciach projektowo-plastycznych pod kierunkiem pani Kamili Szymczyk-Brzykcy:

 

 

Bez tytułu4

 

 

 


 

 

Przedstawiamy tekst Bartka Głowackiego napisany na zajęciach literacko-dziennikarskich pod kierunkiem pana Krystiana Piwowarskiego: 

 

https://docs.google.com/document/d/e/2PACX-1vSSR6gwbrJDHZEv3C_-5ryY_-VJ0ZWywzKvCokmPg8eVySRpEtHDr0E9K1vn2L-izYkUDCCmFbA0tTK/pub

 

 


 

 

 

 

Poniżej prezentujemy zdjęcia naszych uczniów: Oli, Neli, Nicole, Alexa, Jakuba oraz Filipa podsumowujące ich działania na zajęciach z fotografii artystycznej pod kierunkiem pani Niny Mazuś:

 

Bez tytułu3 

 

 


 

 

Poniżej przedstawiamy prezentacje z pracami uczniów uczęszczających na zajęcia z grafiki komputerowej prowadzone przez panią Agnieszkę Malec-Musialską:

 

  • część 1:

 

Bez tytułu7

 

  • część 2:

 

Bez tytułu7

 

  • grafiki Igora Kapkowskiego:

 

igor

 

 


 

 

Poniżej przedstawiamy prezentację Uczennicy powstałą na tutorialu lingwistycznym prowadzonym przez panią Martę Piątek:

 

  • Prezentacja Emilii Skiby - "Gdzie dzisiaj znajdziemy łacinę?"

 

Bez tytułu2

 

 

 


 

 

Poniżej przedstawiamy prezentacje Naszych Uczniów powstałe na tutorialu z nauk ścisłych, prowadzonym przez panią Magdalenę Pikos:

 

  • Prezentacja Klary Piątkowskiej - "Saturn"

 

Bez tytułu5

 

 

 

  • Prezentacja Mateusza Galusa - "Podstawy splątań kwantowych"

 

Bez tytułu6

 

 


 

 

W ubiegłą środę w Naszej Szkole miało miejce wyczekiwane przez wszystkich wydarzenie - Biwak Historyczny! Podczas tegorocznej odsłony Nasi Nauczyciele, Uczniowie oraz liczni goście z innych szkół mogli przenieść się w niezwykłe czasy średniowiecza. Uczniowie ALA pod fachowym okiem naszych historyków, pani Justyny Migoń-Sasuły oraz pana Łukasza Sasuły przygotowali liczne atrakcje. Dzięki nim oraz przygotowaniu wspaniałych dekoracji i scenek mieliśmy okazję zaznać namiastki średniowiecznego życia. Oprócz tego były gry planszowe, spotkanie z rycerzem i damą dworu,warsztaty kaligrafii oraz średniowieczne (i nie tylko) tańce. 

 

biwak

 

 

Mamy nadzieję, że już wkrótce spotkamy się na kolejnym Biwaku! 

 

 


 

 

 

W ALA nowy Rok Szkolny rozpoczęliśmy w naszym stylu! Wyjechaliśmy na trzy dni do Świętej Puszczy w Olsztynie. Były to trzy bardzo intensywne ale i radosne dni! Poznawaliśmy się z naszymi nowymi uczniami, zacieśnialiśmy więzy z kolegami i koleżankami po pandemicznej rozłące, były zabawy integracyjne, ognisko, podchody i wiele więcej!

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wyjazdu:

 

integracja

 

 

 


 


apteekkifi.com


generycznych pigułki tani w Internecie http://polskaaptek.com